Dietetyka

Dietetyka

Opis usługi:

Dietetyka to nauka, która łączy w sobie wiedzę z zakresu medycyny i nauk o zdrowiu, psychologii, bromatologii oraz biochemii. Wraz z postępem naukowym w tych dziedzinach, rośnie także złożoność procesu, który dotychczas wydawał się być tak prosty – odżywiania się. 
 
W XXI wieku wiemy już, że żywienie jest nieodłącznym elementem leczenia, pozwalającym na uzyskanie lepszych wyników terapii. Zazwyczaj, pierwsze źródło informacji w przypadku diety stanowi Internet, jednak często zalecenia dietetyczne odnalezione na różnych stronach internetowych wykluczają się nawzajem, łatwo też napotkać się na informacje fałszywe, wprowadzające nadmiernie rygorystyczne ograniczenia, czy promujące niepotwierdzone naukowo sposoby żywienia.

Kim jest dietetyk

Dietetyk to osoba, która posłuży Ci za przewodnika po świecie diet i składników odżywczych, pomoże wyznaczyć realistyczne cele, a także podpowie Ci konkretne metody, które pozwolą na wprowadzenie zmian w życie. Niezależnie od tego, czy problem stanowi dla Ciebie dopasowanie diety do potrzeb wynikających z leczenia, trudności w zaakceptowaniu swojego ciała, czy też zaburzona relacja z jedzeniem, konsultacja z dietetykiem pomoże Ci przywrócić komfort w jednym z najistotniejszych dla prawidłowego funkcjonowania aspektów życia – żywieniu.

Dietetyk Kraków

To ważne, aby o jedzeniu i o ciele rozmawiać w warunkach zaufania i bezpieczeństwa. To często tematy trudne i jednocześnie pełne emocji, związane z relacjami, samoakceptacją i pewnością siebie. Nasza dietetyczka, która posiada jednocześnie wykształcenie w kierunku psychologii, dopasuje metodę pracy podczas spotkań w taki sposób, aby jak najlepiej służyła Twojemu zdrowiu i zapewniała Ci poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego jaki cel obierzesz.

Obszary pracy dietetyka Centrum wDal

Nasza dietetyczka specjalizuje się w następujących obszarach dietetyki:

  • Psychodietetyka, w tym zaburzenia odżywiania
  • Żywienie osób dorosłych i osób starszych
  • Żywienie w zaburzeniach apetytu związanych z przyjmowanymi lekami i stanem zdrowia, a także tak zwaną anoreksją wieku podeszłeg
  • Żywienie pacjentów zmagających się z chorobami neurologicznymi i dysfagią
  • Żywienie w onkologii
  • Żywienie osób ze spektrum autyzmu i ADHD