Seksuologia

Seksuologia

Seksuolog Kraków

Problemy w życiu seksualnym oraz w relacjach partnerskich są znacznie częstsze niż może się powszechnie wydawać. Według seksuologów najczęstszą tego przyczyną są trudności w otwartej rozmowie na ich temat. Dodatkowo dzieje się tak, przez ograniczony dostęp do edukacji seksualnej.

W przeciwieństwie do innych sfer w naszym życiu, zaburzenia seksualne są często trudniejsze do zaakceptowania i zaopiekowania w codziennym życiu. Wpływa to negatywnie na samoocenę, pewność siebie, relacje z najbliższymi oraz ogólne samopoczucie osoby nimi dotkniętej.

Warto wiedzieć, że wiele osób w ciągu swojego życia napotyka trudności w życiu seksualnym. Problemy te mogą być krótko lub długoterminowe. Dotyczą zarówno osób samotnych, jak i w związkach. Dotykają one sfery fizycznej oraz psychicznej. Część z nich pojawia się u osób już po długim okresie prawidłowego funkcjonowania seksualnego, ale są też takie które istnieją „od zawsze”.

Wychodzimy naprzeciw opisanym powyżej problemom, świadcząc usługi seksuologiczne w Centrum Zdrowia Psychicznego wDal w Krakowie i wsparcie seksuologa. Konsultacja seksuologiczna jest bezpieczną i poufną przestrzenią do prowadzenia rozmów na ten temat.

Nasz seksuolog Kraków zapewnia empatyczną, bezpieczną i dyskretną przestrzeń, w której pracuje nad zdrowiem seksualnym. Skupia się on na psychoedukacji i wsparciu w poznawaniu i oswajaniu własnej seksualności. Są one niezbędne w drodze do akceptacji oraz zmian w tej sferze.

Seksuolog Kraków

Zapraszamy do skorzystania z oferty seksuologa Centrum wDal w Krakowie wszystkie osoby, które mierzą się z różnymi trudnościami związanymi ze sferą seksualną.