Psychologia sportu

Psychologia sportu

Czym jest psychologia sportu

Psycholog sportu pracuje zarówno z zawodowymi sportowcami, jak i amatorami pracującymi nad polepszeniem wyników.
Naszymi klientami są też rodzice, dzieci i młodzież, osoby niepełnosprawne, amatorzy i profesjonaliści.

Sukces w sporcie wymaga czegoś więcej niż wysportowanej sylwetki i dobrej techniki. Twój umysł i sposób, w jaki myślisz, odgrywają niebagatelną rolę w wynikach sportowca. Psychologia sportu skupia się na zrozumieniu i panowaniu nad myślami, uczuciami oraz zachowaniami przed, w trakcie i po występie.

Jak wygląda współpraca z psychologiem sportu

Rozpoczynamy współpracę od spotkania orientacyjnego – sam lub razem z Twoimi rodzicami przedstawiasz swoją sytuację, problem, cel. Kontakt będzie podstawą współpracy opartej na szczerości i zaufaniu.

Podczas współpracy pomagamy Ci odkryć przyczynę Twoich barier w rozwoju. Jednocześnie pracujemy nad wzmocnieniem Twoich mocnych stron. Tak, abyś mógł pokonać kolejne wyzwania, związane ze sportem i życiem na wysokich obrotach.

Pomożemy Ci zrozumieć siebie i nauczymy Cię korzystać z systemu wsparcia. Dzięki temu będziesz mógł rozwijać nowe umiejętności, tworzyć nowe plany i perspektywy oraz działać na najwyższym poziomie. Pracujemy nad motywacją, pokonywaniem stresu, radzeniem sobie z emocjami, wyznaczaniem celów, umiejętnością odpoczywania.
W ramach tej usługi proponujemy indywidualne sesje w gabinecie oraz trening mentalny.

Psycholog sportu Kraków

Proces współpracy indywidualnej opiera się o cykl przepływu informacji między specjalistą i zawodnikiem oraz dodatkowo o dane zewnętrzne, przykładowo od rodziców lub trenera. Mając jasno określony cel, ugruntowane wartości i wysoką samoświadomość będzie Ci łatwiej przechodzić przez stresujące sytuacje związane z uprawianiem sportu.

Sport, scena lub biznes. Niezależnie od tego, w jakim obszarze chcesz się wyróżniać, możemy być po Twojej stronie. Tak, aby pomóc Ci osiągnąć satysfakcjonujące wyniki i osiągnąć założone cele.

Niezależnie od uprawianej dyscypliny sportu, niezależnie od doświadczenia, nauka umiejętności psychologicznych może zapewnić Ci skuteczny trening. Rak, byś zmaksymalizował swój potencjał i osiągał wyjątkowe wyniki i realizował swoje cele. Jesteś gotowy? Zrób pierwszy krok i umów spotkanie!