mgr Krzysztof Nikorowicz


Psycholog
Psychoterapeuta w trakcie szkolenia
mgr Krzysztof Nikorowicz

O mnie:

Z wykształcenia jestem psychologiem o specjalności klinicznej i seksuologiem, obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Do niedawna pracowałem na co dzień w Szpitalu Klinicznym imienia doktora Józefa Babińskiego w Krakowie, gdzie odbyłem również wiele staży i praktyk na oddziale ogólnopsychiatrycznym. Do moich obowiązków należało udzielanie indywidualnego wsparcia osobom dorosłym z niepełnosprawnością oraz pacjentom psychiatrycznym z szerokim wachlarzem rozpoznań, jak również diagnostyka psychologiczna i opiniowanie.

W swojej pracy kieruję się zasadami poufności, szacunku wobec drugiej osoby oraz etyką zawodową psychologa. Zwracam również szczególną uwagę na to, aby skuteczność stosowanych przeze mnie metod była udowodniona naukowo i ugruntowana na fundamentach teoretycznych. Regularnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach. Korzystam również z superwizji.

W praktyce psychologicznej opieram się głównie na założeniach podejścia poznawczo-behawioralnego (CBT). Zawodowo interesuję się również seksuologią, stylami przywiązania, założeniami terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz terapii schematów.

Współpracując z klientem moim priorytetem jest stworzenie bezpiecznej, ciepłej i bezpośredniej atmosfery. Razem poszukujemy odpowiedzi na temat głęboko zakorzenionych wzorców i jednocześnie skupiamy się na wyzwaniach, i doświadczeniach życia codziennego. Weźmiemy również pod uwagę to, jak odczuwasz i odnosisz się do samego/samej siebie.

blank