mgr Magdalena Matłaszek


Psycholog
Interwent kryzysowy
mgr Magdalena Matłaszek

O mnie:

Jestem psychologiem i interwentką kryzysową. Ukończyłam 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim, realizując profil ,,Psychologia zaburzeń zachowania i pomoc psychologiczna” oraz roczne Studium Interwencji Kryzysowej organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Interwencji Kryzysowej.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje poprzez udział w różnorodnych kursach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej oraz psychoterapii. Doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie oraz w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu im. dr. J.Babińskiego. Obecnie pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

Planuję podjęcie dalszego kształcenia w szkole psychoterapii w nurcie poznawczo- behawioralnym, bliskie są mi również założenia terapii schematów, akceptacji i zaangażowania czy terapii skoncentrowanej na współczuciu. Z uważnością śledzę rzetelne badania i publikacje naukowe. Za ogromnie ważne uznaję psychoedukację i normalizowanie dbania o zdrowie psychiczne oraz destygmatyzację zaburzeń zdrowia psychicznego.

W życiu kieruję się zasadą ,,Traktuj drugiego człowieka w taki sposób, w jaki sama chciałabyś być traktowana”. Każdy człowiek to dla mnie wyjątkowa historia i indywidualne przeżycia, na które składa się szereg czynników, dlatego moim priorytetem w relacji z innymi są: uważne słuchanie, brak oceny, próba zrozumienia oraz życzliwa atmosfera oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Swoją ofertę kieruję do osób dorosłych, które doświadczają różnego rodzaju kryzysów sytuacyjnych i/lub rozwojowych, a także zmagających się z trudnościami związanymi z regulacją emocji oraz codziennym funkcjonowaniem. W Centrum udzielam konsultacji psychologicznych i wsparcia psychologicznego oraz prowadzę interwencję kryzysową. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

blank